Fontos számomra az önfejlesztés, és igyekszem minden fórumon hangsúlyozni ezt mások számára is. Ennek jegyében blogbejegyzéseimben sokszor hivatkozok könyvekre, vagy konkrétan ajánlok egy-egy művet. Idén januárban úgy döntöttem, hogy minden hónap végén írok egy könyvajánlót a legfrissebb olvasási élményeimből.
Ezzel is szeretném felhívni a figyelmet az önfejlesztés fontosságára, valamint munícióval is ellátlak Benneteket.
Kizárólag önfejlesztő, illetve valamilyen biznisszel kapcsolatos témájú könyveket fogok bemutatni.
A sorozat korábbi részei itt olvashatóak.
2021. szeptember
A nyarat engedjük el. Meg sem próbálom bepótolni a kiesett részeket, inkább a jelenre koncentrálok.
Ismét egy klasszikust hoztam, ami ennek ellenére még sokak számára ismeretlen mű. Hivatkoztam rá korábban szerintem többször is: itt a blogban, a Vállalkozz Okosan! tréningemen is szó esik róla hangsúlyosan, és egy másik minőségemben tartott tréningjeimen is megemlítem.
Jim Collins – Jóból kiváló
Jim Collins és csapata nem kisebb dologra vállalkozott, minthogy megállapítsák azt, hogy az egészen jó cégek közül melyek és miért lettek kiválók.
Mi különbözteti meg ugyanabban az iparágban, ugyanolyan gazdasági körülmények között működő cégeket egymástól aszerint, hogy az egyik közülük az évtizedek során exponenciális növekedést produkált, míg a többiek alig, vagy egyáltalán nem növekedtek?
15 ezer munkaórát szenteltek a kérdés megválaszolására.
1965 és 1995 között a Fortune 500-as listáján megfordult 1435 céget világítottak át, és szűrtek ki közülük 11-et, akik jóból kiválók lettek.
A hogyan kérdésre a könyvben találhatók a válaszok. Nagyon fontos megállapítások, melyek a mai napig érvényesek.
Sündisznó elv, 5. szintű vezetés, a fegyelem kultúrája, hogy csak párat említsek.
Cégvezetőknek kötelező olvasmány!